Munkatársaink

Ottóffyné Végvári Nóra

Logopédus

Fő szakterületeim

Nyelvi késés
Beszédészlelés, beszédértés fejlesztése
Artikulációs zavarok (pöszeség)
Nyelvfejlődési zavarok
Komplex nyelvi fejlesztés
Tanulási zavarok prevenciója

Ottóffyné Végvári Nóra

Logopédus

2021-ben szereztem diplomámat logopédia szakirányon a győri Széchenyi István Egyetem Apáczai Csere János Karán. Diplomamunkámat a mese gyermekek kommunikációs képességeire gyakorolt hatásáról írtam a SZÓL-E? óvodáskori logopédiai szűrőeljárás tükrében. 2024-ben okleveles logopédus szakképzettséget szereztem az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Kar Logopédia mesterképzési szakán.

Magyarországon az elsők között vehettem részt ebben a képzésben, amely úttörőnek és egyedülállónak számít a komplex hang- , beszéd-, beszélt és írott nyelvi, valamint kommunikációs zavarok és nyelészavarok hatékony kezelésében. Szakdolgozati kutatásom a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Fül-Orr-
Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikáján végeztem fonációs zavarok témakörben.

Szakmai pályafutásom során főállású logopédusként az utazó ellátás keretei között az óvodás és általános iskolás gyermekek logopédiai diagnosztikáját és fejlesztését végeztem.

Munkám során mindig a tökéletességre törekszem, illetve elkötelezett vagyok a folyamatos szakmai fejlődés iránt, így a legfrissebb külföldi és hazai szakirodalmak és kutatások alapján nyújtok magas színvonalú, hatékony ellátást a gyermekek számára.

Több éves tapasztalatom és elkötelezettségem a szakma iránt garancia arra, hogy
minden egyes gyermek a lehető leghatékonyabb terápiás ellátásban részesüljön. A terápiás célok kialakításakor figyelembe veszem az egyén személyiségét és erősségeit, és mindig egyénre szabott intervenciót nyújtok a hozzám fordulóknak.

Kokas-Józsa Orsolya

TSMT terapeuta

Kokas-Józsa Orsolya

TSMT terapeuta

Tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen fejlődés- és klinikai gyermekpszichológia szakirányon végzem. Fiam születésekor teljesen világossá vált számomra, hogy gyermekekkel szeretnék foglalkozni. Ekkor döntöttem úgy, hogy jelentkezem a BHRG egyéni TSMT-terapeuta képzésére. Ez a módszer azért áll közel a szívemhez, mert a gyermekek egyedi problémáihoz, képességeihez, teherbírásához igazodik, ezáltal a családdal együttműködve kialakítható egy olyan irány, melyben a gyermek a leginkább fejlődhet, kiteljesedhet. A fejlődés elsősorban mindig a család közös érdeme, terapeutaként pedig igyekszem ezt legjobb tudásom szerint támogatni.

Kiss-Ambrus Melinda

LongiKid© vizsgáló / TSMT I. terapeuta / KMT fejlesztő / Gyógypedagógus

Kiss-Ambrus Melinda

LongiKid© vizsgáló / TSMT I. terapeuta / KMT fejlesztő / Gyógypedagógus

Gyógypedagógiai diplomámat az ELTE Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Karán szereztem. Több mint tíz évet dolgoztam eltérő fejlődésű gyermekek óvodájában, ezt követően kisiskolások mozgásfejlesztésével foglalkoztam különböző budapesti oktatási intézményben.

Gyógypedagógusként a fejlesztés alapkövének tekintem a mozgást, ezért különböző terápiás módszerek ismeretének elsajátításával bővítettem eszköztáramat.

A TSMT I. tréningek alkalmazásával szeretném segíteni gyerekeket a könnyebb alkalmazkodásban, az óvodába és iskolába való beilleszkedésben, a magabiztosság kialakításában, megerősítésében, továbbá a tanulási zavarok megelőzésében, valamint mozgás, beszéd, értelmi és szociális problémáinak oldásában, zavarok helyreállításában.

Petrovics Angelina

Pszichológus

Petrovics Angelina

Pszichológus

Az ELTE-n szereztem pszichológus végzettségemet (MA), gyermekpszichológusként dolgozom, logoterápiás és egzisztenciaanalitikus tanácsadói továbbképzésben veszek részt jelenleg. Nagyon fontosnak tartom, hogy folyamatosan képezzem magam. Fordulhatnak hozzám angol és francia nyelven is.

A legfontosabb személyes misszióm, hogy segítsem és fejlesszem a gyermekeket. Amennyiben fogalmazhatok így, ezt tartom az életcélomnak. Ahány gyermek, életszakasz és elakadás, annyi különböző megoldandó élethelyzettel nézünk szembe. Minden esetben a gyermek egyéniségére szabva alakítom ki a találkozásaink menetét.

Szabó Gabriella

Jóga oktató

,,A jóga az arany kulcs, amivel kinyithatjuk a békéhez, nyugalomhoz és örömhöz vezető utat.” (B.K.S. Iyengar)

Szabó Gabriella

Jóga oktató

A sport, a mozgás mindig is életem része volt. Több mozgásformát is kipróbáltam, rendszeresen sportoltam (aerobic, futás, úszás), majd egy body art órán, tudatosodott bennem, hogy szinte az összes testgyakorlatot pontatlanul, helytelenül végeztem, ami nem biztos, hogy egészség szempontjából ideális. A kor előrehaladtával, elkezdtem megkeresni a számomra legmegfelelőbb, egészségem megőrzése szempontjából a legoptimálisabb mozgásformát.

Egy ismerősöm ajánlására részt vettem egy jóga órán, mely annyira magával ragadott, hogy ezt követően elvégeztem 2019-2020 között a Tradicionális jógaoktató képzést a Sarasvati Oktatási központban.

Az egy éves képzés alatt megtapasztaltam a jóga nem csupán a durva fizikai testre kifejtett jótékony hatásait, de mentális és lélekre gyakorolt pozitív hatásait is. Az ászana és pránajáma(légzőgyakorlatok) gyakorlatok által jobb lett a testtartásom, állóképességem, hajlékonyabb lettem, mentálisan kiegyensúlyozottabb, elfogadóbb és türelmesebb valamint sokkal könnyebben viseltem a hétköznapi nehézségeket is. Viszont ezek csupán melléktermékei a jógának. Ezért hogy megismerjem a jóga mélyebb filozófiai hátterét tanulmányaimat a Bhaktivedanta Hittudományi Főiskolán folytattam, vaisnava jógamesteri szakon, ahol jelenleg harmad éves vagyok.

Szeretném minél több emberrel megismertetni a jóga csodálatos világát mely által egy sokkal egészségesebb, vidámabb, örömteli és boldog életszemlélet, életvitel valósítható meg.

Pataki Dorottya

Gyógytornász

Módszereim

Funkcionális gyógytorna
Schroth terápia
Fitt Mummy tréning
Táncterápia/ArtMotion
Kinesio és Dynamic taping
Trigger pont kezelés
Lágyrész és Ízületi mobilizáció
Lymphodrenázs
Relaxációs technikák
Neurodinamikai kezelés

Pataki Dorottya

Gyógytornász

Egy dologban mindig biztos voltam, abban, hogy egy nap olyan szakmában szeretnék kiteljesedni, ahol embereken segítek különféle mozgásformákkal és manuális technikákkal. Egészen kisóvodás korom óta lételemem a mozgás, azon belül is a tánc lopózott legmélyebben a szívembe, amely a mai napig a lételemem. Illetve sokak szerint már kisgyermekként aranykezem volt, hiszen előszeretettel segítettem masszázzsal enyhíteni a stresszel teli felnőtt élet okozta izomfájdalmakon.

A gyógytornászi hivatás kiválasztására végül több személyes tapasztalaton keresztül vezetett az út, hiszen kétszer is részese lehettem a fizioterápia gyógyító erejének és csodálatraméltó segítségének. Megtapasztaltam milyen érzés nagy fájdalmakkal élni gyermekként, egyik pillanatról a másikra mozgáskorlátozottá válni a fájdalomtól, és azt is átéltem fiatal felnőttként milyen kemény munka egy műtét után rehabilitáció. Az „i”-re a pontot végül édesanyám csípőprotézis műtétje és az azt megelőző események, történetek összessége tette. Mindezek után nem volt kérdés számomra, hogy én is a gyógytornászaim nyomdokába lépve, hasonló lelkesedéssel segítsem a leendő pacienseim rehabilitációját, prevencióját.

Célom az, hogy folyamatosan bővülő tudásommal naprakészen segítsem pacienseim testi-lelki egészségének megőrzését, mozgásszervi kórképek kialakulásának megelőzését vagy a már meglévő betegség rehabilitációját, legyen szó idős felnőttről vagy akár egészen fiatal
gyermekről.

Szakterületeim
  • Gerincpanaszok: gerinc fejlődési rendellenességeinek kezelése (scoliosis, schauermann), testtásirendellenességek; akut és krónikus fájdalom, karba és/vagy lábba sugárzó panaszok, lumbago, gerincsérv kezelése, gerincműtétre felkészítés és utáni rehabilitáció
  • Kismama torna (állóképességfejlesztés, izomerősítés, mobilizálás, gerinctréning, szülésre való felkészítés testileg és lelkileg)
  • Szétnyílt hasizom kezelése (rectus diastasis)
  • Intimtorna (medencefenék fizioterápiája)
  • Szülés utáni rehabilitáció (intim torna, gerinctréning, szétnyílt hasizom kezelése, a várandóság alatt kialakult izomdiszbalanszok helyre állítása)
  • Ülő munkából és mozgáshiányból adódó panaszok kezelése
  • Preventív mozgásterápia
  • Egyensúly- és koordinációfejlesztés
  • Sportsérülések utáni rehabilitáció (hobbi és/vagy versenyszinten)
  • Csípő ízületi panaszok: akut és krónikus fájdalom, mozgás beszűkülés, kopásos panaszok kezelése, csípőprotézis gyógytornája (műtétre felkészítés, rehabilitáció)
  • Térdproblémák: ízületi panaszok (fájdalom, krepitáció, kopásos), meniscus sérülések (ruptura, felrostozódás), szalag sérülések (teljes vagy részleges szakadás), patella sérülése (patella törés, ínszakadás), protézis gyógytornája (műtétre felkészítés, rehabilitáció)
  • Könyökízületi panaszok (golf-és teniszkönyök)
  • Csukló és kéz területén jelentkező panaszok (túlterhelésből adódó fájdalmak, reumatológiai deformitás)
  • Boka és láb területén jelentkező panaszok (ficam, rándulás, boltozatsüllyedések (lúdtalp), hallux valgus kezelése)
  • Senior torna (csontritkulás- és esésmegelőzés, cardiovascularis tréning)
Gyakori kérdések
  • Miért van szükségem állapotfelmérésre, ha van orvosi diagnózisom?
    Az orvosi diagnózis ugyan megkönnyíti a gyógytornász feladatát, azonban egy gyógytornásznál más szempontok alapján történik egy vizsgálat. Az állapotfelmérés fontos részét képzik az alapos kikérdezés gyógytornász szemmel, a funkcionális tesztek és a mozgásos vizsgálatok. Mindezek alapján a gyógytornász összeállítja a páciens egyéni tüneteihez és fizikális adottságához megfelelő kezelési programot. Amennyiben ez nem így lenne, a diagnózis alapján már az orvos is adhatna egy előre megírt programot a betegnek.

  • Mire számítsak az első alkalomnál?
    Az első alkalom egy állapotfelmérés, ahol a pácienst alaposan kikérdezi, majd megvizsgálja a terapeuta gyógytornász szemmel. A vizsgálat végén a gyógytornász összefoglalja mit tapasztalt, majd ezalapján felvázolja a paciens állapotára szabott kezelési tervet. Továbbá hasznos életmódbeli tanácsokkal és házi feladatokkal látja el a pácienst.

  • Mit vigyek magammal?
    Az első alkalomra, azaz az állapotfelmérésre, hozza magával a betegségét érintő összes orvosi dokumentációt. A második alkalomtól kezdve, azaz a tornaórákra vagy a manuális kezelésekre, kényelmes váltóruhát hozzon magával, amelyben szabadon tud mozogni.

  • Hány alkalmat kell járni a kezelésekre? Mennyi idő elteltével érezhető a hatása?
    A kezelések hatásának ideje sok mindentől függ, például a beteg állapotától, életkortól, együttműködési készségtől, mozgáskoordinációjától, stb. Így nehéz pontosan megállapítani a pontos időt. Nagy átlagban az 5. alkalom után érezhető a terápia hatása, és ezt követően fokozatosan javuló tendenciát mutat.

A NARA Fejlesztő Központ csapata kiváló pedagógusok és kreatív szakemberek összefogásából jött létre.

Időpontfoglalás

Foglalna időpontot vagy kérdése lenne?
Várjuk jelentkezését az alábbi űrlap segítésével.

1. Időpontfoglalás az űrlap segítségével

2. Időpont megerősítése

3. Foglalkozás a fejlesztőházunkban

Átlagosan 2 munkanapon belül

vagy az alábbi űrlap segítségével

Ezen a számon tudjuk majd Önt visszahívni.
Scroll to Top
Megszakítás