A TSMT szükségességének felismerése

Szülői tanácsok gyermekfejlődéshez szakértőktől

Tervezett Szenzomotoros Tréning, rövidítve TSMT. A lényege a gyermekek idegrendszerének a serkentése, mégpedig úgy, hogy különböző ingerekkel (vizualitás, hallás, tapintás) ismertetik meg a szakemberek a lányokat, a fiúkat. A foglalkozásokon résztvevők mondókáznak, speciális, ingereket közvetítő tornagyakorlatokat végeznek, ezáltal – kicsit bonyolultan fogalmazva – az idegrendszeri hálózatos kapcsolatok „átprogramozódnak”, segítve az idegrendszer fejlődését. Miközben fókuszba kerül a finommotorika, a nagymozgás, az anyanyelvi és kommunikáció fejlődés, az egyidejű többcsatornás figyelem, a koordináció, az egyensúly, a lateralitás és a dominancia kialakulása, a NARA Fejlesztő Központ TSMT-terapeutái segítséget nyújtanak abban, hogy a gyerekek örömmel és önbizalommal telve fedezzék fel önmagukat, valamint a körülöttük lévő világot.

A csecsemőknél a mozgásfejlődés meghatározott módon történik. Először kitámasztanak az alkar segítségével, aztán a tenyerükre támaszkodnak, majd elkezdenek kúszni, egy idő után négykézlábra „állnak”, felülnek, kapaszkodva felállnak, elindulnak és önállóan járnak. Nagyjából tudni lehet, hogy a gyermek mikor éri el ezeket az életszakaszokat, ám ha a fejlődésmenet nem megfelelő, esetleg kimaradnak szakaszok, akkor gyaníthatóan az idegrendszer nem a „szokásos módon” működik, érik.

A TSMT-terápia rengeteg rendellenességre megfelelő gyógymódot kínál. Például a beszédkészséggel, a beszédfejlődéssel összefüggő gondokra, a nehézkes étkezésre és a nem megfelelő alvásra. Ha azt vesszük észre a gyermeken, hogy túlságosan érzékeny bizonyos szituációkban, például megijed hangoktól, hamar túltelítődik bizonyos ingerektől, s ezáltal kiborul; ha visszahúzódik, amikor megérintenék, amennyiben ideges lesz, nehezen nyugtatható; nem akar kezet mosni, ha piszkos a keze vagy éppen ellenkezőleg, mindig a csap mellett állna, érdemes elgondolkodni azon, hogy szakemberhez forduljunk.

A foglalkozásokon résztvevő gyerekek örömmel és önbizalommal telve fedezzék fel önmagukat.

Persze, ezek csak jelek, nem szabad pánikolni, de amennyiben egyszerre több „tünet” is érzékelhető, az azért gyanússá válhat.

Egészen pici korban, félévesen is elkezdhetőek az egyéni tornák, szülői segítséggel és különböző eszközök, például labda használatával. Igen hamar, rövid időn belül jelentős pozitív változások érhetőek el. S fontos leszögezni, nem csak a gyermek idegrendszeri fejlődése valósul meg, de a gyerek-szülő kapcsolat is egy egészen más szintre lép, tehát pszichés eredménye is van a foglalkozásoknak. Együttműködésről van szó, nem pedig csak egy közösen megoldandó feladatról.

A szenzormotoros torna ráadásul fájdalommentes, nem kell szúrni, vágni, gyógyszereket szedni. Elég csak élvezni a játékos, szórakoztató feladatokat.

Személyre szabott fejlesztés

Időpontfoglalás

Foglalna időpontot vagy kérdése lenne?
Várjuk jelentkezését az alábbi űrlap segítésével.

1. Időpontfoglalás az űrlap segítségével

2. Időpont megerősítése

3. Foglalkozás a fejlesztőházunkban

Átlagosan 2 munkanapon belül

vagy az alábbi űrlap segítségével

Ezen a számon tudjuk majd Önt visszahívni.

További tartalmak

Beszédfejlesztés

Logopédia

Sok szülő tapasztalja, hogy a gyermeke nehezen beszél, szólal meg, fogyatékosság, zavar észlelhető a hangképzésénél, nem megfelelő a szókincs, a kommunikációjával problémák vannak. A logopédus a beszéd-rendellenességek kialakulásának megelőzésében, felismerésében, valamint fejlesztésben képes támogatást nyújtani – a NARA Fejlesztő Központ magasan képzett szakemberei egyéni vagy csoportos foglalkozások keretében komplex segítséget adnak a lányoknak, fiúknak.

Elolvasom a cikket »
Érzelmi jólét

Miért fontosabb, mint valaha a gyermekek érzelmi jóléte?

Tegyük a szívünkre a kezünket! Szülőként hányszor és hányszor aggódunk amiatt, hogy milyen lesz majd a gyermek IQ-szintje, mert úgy gondoljuk, annál sikeresebb felnőtt válik a fiunkból, a lányunkból, minél magasabb az intelligencia hányadosa. A legújabb kutatások szerint azonban kijelenthető, az érzelmi intelligencia, az úgynevezett EQ, az érzelmi jólét legalább ugyanekkora vagy talán még nagyobb szerepet játszik a jövőnk alakításában.

Elolvasom a cikket »
Beszédfejlesztés

Kiejtési és szókincsbeli nehézségek

Gyakran halljuk, hogy a lányok érettebbek, jóval komolyabbak a fiúknál – ha nem is minden esetben igaz ez a megállapítás, de a beszédfejlődésben azért érzékelhető, megfigyelhető. A lányoknál két esztendős korukra, a fiúknál úgy fél évvel később meg kell indulnia a beszédnek, ekkorra a gyermek rendelkezik néhány szóból álló aktív szókinccsel, ezeket muszáj használnia, mondatokká formálnia.

Elolvasom a cikket »
Gyermekpszichológia

Gyermekpszichológia

A gyermekek a különböző fejlődési szakaszokban, életperiódusokban érthető módon más és más nehézségekkel találkoznak. Forduljon bizalommal a NARA Fejlesztő központ nagy tapasztalattal rendelkező, komoly eredményeket elérő, felkészült gyermekpszichológusaihoz, akik néhány foglalkozást követően már a szülő számára is jól érzékelhető pozitív változásokat képesek elérni.

Elolvasom a cikket »
Beszédfejlesztés

Csak súlyos problémák esetén van szükség logopédiára?

Előfordul, hogy a szülő azt tapasztalja, a gyermeke nehezen beszél, félve szólal meg, esetleg fogyatékosságot, zavart észlel a hangképzésénél, nem tartja megfelelőnek a kislány, a kisfiú szókincsét és a kommunikációját is problémásnak tartja. Fontos, hogy ne essünk kétségbe, ne pánikoljunk, inkább keressünk fel szakembert.

Elolvasom a cikket »
Gyermekkori szorongás kezelése

Gyermekkori szorongás kezelése

A gyerekeknek segítség kell, egyszerűen nem tudnak egyedül megküzdeni a problémáikkal. És ki másra számíthatnának elsősorban, mint anyára vagy apára? Sokszor megfelelően jelezni sem képesek, viszont a korábban nem tapasztalt furcsa tünetek (például lelkiállapot-változás, szokatlan kommunikáció, szorongás, dühöngés, testi jelek, fájdalom, satöbbi) felhívhatja a szülő figyelmét arra, hogy valami baj van

Elolvasom a cikket »
Scroll to Top
Megszakítás